Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   J.K.   Powiedz NIE okrutnej rozrywce - akcja przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w celach rozrywkowych
4

Powiedz NIE okrutnej rozrywce - akcja przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w celach rozrywkowych

Przeciwko okrutnej rozrywce...

http://3loop.org/./blog.php?b=40przez JKGotard 15 mar 2012, o 02:00

Powoli rozkręca się sezon na cyrki z udziałem żywych zwierząt.

Co w tym złego zapytacie ?
Cyrki to swoiste obozy pracy i tortur dla występujących tam zwierząt i w takich słowach nie ma żadnej przesady...

"Gdyby ludzie wiedzieli, co kryje się za kulisami tego kolorowego, cyrkowego świata ze zwierzętami, nigdy więcej nie poszliby do cyrku."

- Były treser, Elmar Osterberg.

Rażone prądem,bite i ostatecznie chore psychicznie (zestresowane) wchodzą na scenę robiąc nienaturalne pozy w obawie przed kolejna karą.
W Polsce były już głośne sprawy i zakazy wjazdu danego cyrku np w Łodzi ale wystarczyłoby zajrzeć za tyły jakiegokolwiek namiotu cyrkowego by zobaczyć rażące łamanie praw zwierząt.
Przestraszone oczekują w ciasnych klatkach kolejnego "wesołego pokazu".
Niektóre próbują popełnić samobójstwo uderzając głowa o kraty inne maja chorobę psychiczną (tzw.stereotypia) widoczną najbardziej u słoni.

Poniżej film udostepniony przez stowarzyszenie Empatia.Pomimo apeli i prób zmiany prawa doczekaliśmy się jedynie zalecenia z wydziału oświaty dzięki któremu przynajmniej w szkołach zakazane jest reklamowanie takich cyrków (również dzięki nagłaśnianiu tematu przez organizacje oraz osoby prywatne).
Polecam ciekawy tekst,który podobnie jak film możecie zalinkować u siebie w ramach pewnej akcji o czym napisze na koniec.

www.blog.viva.org.pl/2010/11/04/1474/

Odmawianie żywności i wody ,bicie metalowymi prętami i hakami czy rażenie zwierząt prądem to bardzo popularne metody "tresury"...

Co możemy zrobić ?

PROMOWAĆ BOJKOT CYRKÓW WYKORZYSTUJĄCYCH ZWIERZĘTA.


W wielu krajach taka "rozrywka" jest zabroniona jednak w Polsce nadal przyzwalamy na to by żywe zwierze było rzeczą - przedmiotem do zarabiania pieniędzy.
PISZCIE O TYM ( każdy tego typu wpis czy film zamieszczony na YT przez organizacje ekologiczne zwiększy widoczność tematu pomagając także uświadamiać przypadkowe osoby ).
To nic nie kosztuje.
Zróbmy trochę szumu wokół tego bo jedyną szansa dla zwierząt nie znających nic poza strachem jest odbieranie popularności cyrkom przez promowanie prawdy o nich.Nagłośnienie tematu może także pomóc w pojawieniu się debaty o konieczności ponownych zmian w ustawie o ochronie zwierząt tak by wykorzystywanie zwierząt w przemyśle rozrywkowym (przynajmniej w taki sposób) było jednoznacznie zakazane.


Podobne działania w sprawie pracy koni w Zakopanem powiodły się (przyniosły potrzebne zmiany prawne i poprawę warunków pracy zwierząt w całej Polsce) choć wymagało to sporo determinacji i ludzi świadomych tego,że poświęcenie chwili na niepozorne działania jak wpis na blogu czy zalinkowanie danej rzeczy np.na FB może realnie pomóc nawet jeśli będzie to wymagało sporo czasu.

AKCJA :

Potrzeba wielu chętnych którzy zrobią prosty gest - napiszą o tym na blogu/forum w każdym miejscu gdzie się da lub choćby zalinkują film powyżej lub przykładowy artykuł w temacie (oczywiście warto do tego zachęcić znajomych).

Temat nie jest popularny - Zmieńmy to!
Tyle na pewno każdy z Was może.
Inaczej okrucieństwo zasłonięte kolorowa reklamą z napisem "dzieci do lat 12 wstęp gratis" nadal będzie odbierać resztki godności zwierzętom...
..A nam resztki człowieczeństwa.

Ten wpis czytano 2031 razy.
Dziękuje choć podziękowania należą się raczej każdemu kto poruszy temat i zachęci do tego znajomych.
Przy pisaniu warto pamiętać o dobrym OTAGOWANIU wpisu,wtedy Wasz tekst będzie do wyszukania w Google co zwiększy pożądany efekt.

Akcja na FB :
https://www.facebook.com/events/324285477632149/

Do wykorzystania są także plakaty i ulotki zarówno te dostępne w wydarzeniu na FB jak i na stronie stowarzyszenia Empatia :
http://empatia.pl/str.php?dz=9
Jacek Kul - Wtorek, 03 Kwiecień 2012 22:52
Duża rola w kształtowaniu wrażliwości na krzywdę zwierząt - w nas dorosłych -niech cyrk przestanie być miejscem gdzie dręczy się dla taniej rozrywki stworzenia które czuja i cierpią,,,a stanie miejscem gdzie ludzie przedstawiają sztukę i rozrywkę na wysokim poziomie.Blog nadzwyczaj ciekawy i potrzebny-pozdrawiam serdecznie!
Robert - Wtorek, 03 Kwiecień 2012 22:46
POPIERAM AKCJĘ !!!! WSPANIAŁY POMYSŁ !
A TAKŻE ZGŁASZAM SPRZECIW !
CYRKI BEZ ZWIERZĄT !
...a ludzie niech robią cyrk ze siebie...
Lucyna Socha - Środa, 21 Marzec 2012 21:55
Płonącym na linach misiom mówię NIE,
Lwom, które muszą skakać przez płonące obręcze - NIE,
Męczącym się w ciasnocie żywafom i wielbłądom - NIE,
Hipopotamom, które w naturze uwielbiają rzeki i sadzawki sawanny, a w cyrku siedzą w suchej i małej klatce mówię NIE.
Skaczącym po stoleczkach "jak motylki" słonim w cyrku, mówię NIE,
Niebezpiecznym dla zwiedzającym nosorożcom trzymanym "na sznureczku" w cyrkowym ZOO - mówię NIE. Niech się pasą na sawanne :)

ZWIERZĘTOM z ciasnych klatek bez wybiegu przez większość dnia lub całe życie W CYRKU - NIE! NIE! NIE!

NIE - zabieraniu zwierząt z ich naturalnego środowiska!

Dziś świat jest bardziej dostępny dla każdego z nas i łatwiej można podróżować, aby zobaczyć te piękności w ich środowisku naturalnym, a cyrkowe sztuczki niech prezentują dla nas cyrkowcy.
Renata Zarzycka - Wtorek, 20 Marzec 2012 11:08